Reset Password

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

₴ 500 to ₴ 10.000

More Search Options
Your search results
01/22/2019

Львів: фестивальна столиця України

Якби у вас запитали, яке місто славиться своїми левами, більшість напевно б відповіло, що це Санкт-Петербург. Хто-небудь, можливо, згадав би про Венецію, а хтось навіть про Ліон. Але існує ще одне місто, яке може скласти гідну конкуренцію попереднім. Це культурна столиця України – місто Львів. Однак леви – не єдина його визначна пам’ятка. Львів, крім усього іншого, славиться своєю стародавньою архітектурою, гастрономічними вишукуваннями і безліччю різноманітних фестивалів.

 

Історія в камені

Львів – старовинне місто, про що краще інших путівників говорять його вузькі вуличкивимощені бруківкоюстаровинні будинки і церкви, які будувалися тут ще в момент заснування міста – в середині 13 століття. Львів – місто мультикультурне. Протягом століть, крім українців, тут жили поляки, австрійці, угорці, євреї та вірмени, що також знайшло своє відображення в архітектурі. Романський стиль, бароко, готика, ренесанс, класицизм і модерн сплелися вцьому місці воєдино, створивши ту саму незабутню атмосферу старовини. Якщо вам пощастить побувати у Львові, приділіть кілька годин міським вулицям і просто прогуляйтеся по ним.

 

Але на цьому пам’ятки міста тільки починаються. У традиційне екскурсійне кільце входять площа Ринок (центр міського життя протягом більше 500 років), Львівський Оперний театр (одне з найкрасивіших будівель такого типу в Європі), побудований в стилі неоренесансу понад століття тому, і палац графа Потоцького, зведений в кінці XIX століття.

Що стосується сакральної архітектури, то у Львові можна побачити унікальну каплицю Боїмів епохи пізнього ренесансу, Домініканський собор епохи пізнього бароко і Бернардинський комплекс – XV століття монастир, який зберігся разом з фортифікаційними укріпленнями.

Є в місті і свій «некрополь» – Личаківський цвинтар, поховання якого розташовані на площі понад 40 гектарів. Сьогодні це історико-культурний заповідник, де крім денних проводять і незвичайні нічні екскурсії.

Монументальних пам’ятників в місті вистачає, проте головна особливість Львова – Оригінальні скульптури заввишки в людський зріст.

Це і «пікантний» пам’ятник батькові мазохізму Леопольду Захер фон Мазоху, і скульптура Пабло Пікассо з вічно запаленою сигаретою, і пам’ятник Гашеківський Швейку з незмінною кухлем пива, і самому пивоварові, який несе бочечку. Або, наприклад, найвищий в місті пам’ятник сажотруса, встановлений на даху одного з будинків по вулиці Староєврейській. Біля статуї встановлена ​​спеціальна труба, по якій кожен бажаючий може піднятися наверх, щоб сфотографуватися і кинути в циліндр сажотруса монетку.

Гастрономічні «фішки»

 

У міських кав’ярнях можна спробувати більше 30 різновидів кави і дізнатися безліч способів його приготування: зі всілякими солодощами, коньяком, віскі, лікером, молоком і навіть з вогником. Крім того, кава в зернах вважається традиційним львівським сувеніром поряд зі всілякими джезві, турками та іншим кавовим приладдям. Львів’яни дуже пишаються тим фактом, що перша кав’ярня в місті була відкрита ще в 1683 році. До речі, функціонує вона і до сьогоднішнього дня!

Друга кулінарна «фішка» міста – це шоколад, який експортували сюди ще в ХIX столітті. Він у Львові теж особливий – з характерною гіркуватістю і кислинкою. Якщо ви хочете спробувати справжній місцевий шоколад і подивитися на те, що можна з нього зробити, відвідайте Музей шоколаду або одну з Шоколадниць, де можна не тільки спробувати всілякі кондитерські смаколики, а й поспостерігати за процесом їх приготування. А якщо пощастить, ви зможете навіть потрапити на щорічний фестиваль шоколаду, куди з’їжджаються українські і зарубіжні шоколатьє, щоб поділиться один з одним секретами своєї майстерності.

Третя гастрономічна родзинка Львова – це місцеве пиво. Бренд «Львівське» відомий ще з 1715 року, а його традиційний рецепт не змінюється до сих пір. Дізнатися про пиво побільше і навіть продегустувати його можна в Музеї пивоваріння, а спробувати нові сорти – в численних львівських пабах.

Крім того, Львів славиться безліччю концептуальних ресторанчиків, кав’ярень і пабів. Відвідавши один з них, ви зможете, наприклад, потрапити в справжню партизанську «криївку», де при вході вас зустрінуть повстанці і обов’язково перевірять, чи не ворог ви. Якщо хочеться відчуттів погостріше, можна сходити в гості до місцевого ката, який пішов у відставку і тепер заробляє на життя, утримуючи «Ресторацію м’яса і справедливості». Стіни закладу прикрашені стародавніми знаряддями катувань, а м’ясо до столів гостей нарізають на справжній гільйотині.

Існує у Львові і «Дім легенд», де гостей біля входу зустрічає старий сажотрус, знає тисячі казок, а офіціантами працюють справжні казкові карлики. А ще є ресторани, присвячені історії першої гасової лампи, справжньому українському салу (з десятками страв з цього продукту в меню), єврейської культури, де вас змусять торгуватися за кожну копійку, і багато чому іншому.

Столиця фестивалів

Фестивалять у Львові цілий рік. Незалежно від часу відвідування міста, ви обов’язково потрапите на яке-небудь свято, яке традиційно супроводжується ярмарком. Особливо тут люблять гастрономію, про що свідчить «Львів на тарілці», фестиваль шоколадусвято пивафестиваль вин і сиру, а також фестиваль кави, які вже стали загально улюбленими і проводяться щорічно.

Крім того, Львів щороку підтверджує звання культурної столиці. Уже майже 20 років поспіль сюди з’їжджаються видавці і письменники з країн СНД і зарубіжжя на традиційний осінній Форум видавців. До речі, в минулому році Форум брав письменників з 17 країн світу.

Також в місті проходить один з найбільших в Європі джазових фестивалів – Leopolis Jazz Fest (Alfa Jazz Fest до 2017 року). Цього року організатори обіцяють понад 100 годин джазу від музикантів з 12 країн світу. А для любителів етно-джазу вже 10 років організовують «Флюгери Львова». У Львові також цінують якісне кіно і театр, тому тут щорічно проводяться великі міжнародні фестивалі «Кінолев» і «Золотий лев», які збирають цінителів незалежного мистецтва. Є й заходи «на любителя»: фестиваль драматичного мистецтва Драма.UALviv Fashion Week для модників і модниць, атакож виступи оркестру «Віртуози», націлені на знавців класичної музики.

Етника – невід’ємна частина міста. Місцеві жителі завзято дотримуються звичаїв і традицій, що знаходять своє відображення в міських святах. У числі останніх – Різдво у ЛьвовіСвято пампухаФестиваль писанок, а також «День батярів» – героїв міського фольклору початку ХХ століття.

Навіть якщо ви не знайшли серед перерахованих вище свят що-небудь на свій смак, не турбуйтеся – у Львові можна спостерігати фестиваль ремесел, свято етнічної музики, День кельнера, фестиваль ретро-автомобілів, «Львів середньовічний» і безліч інших веселих заходів.

Як бачите, Львів – господар гостинний, який завжди радий туристам. Відплатите йому взаємністю і присвятіть кілька днів, щоб дізнатися його легенди і таємниці, а також насолодитися красою цієї дивовижної культурної столиці.

Category: Articles
Share

Leave a Reply