Відновлення паролю

₴ 500 до ₴ 10.000

Розширений пошук
Пошук Житла

₴ 500 до ₴ 10.000

Розширений пошук
Ваші результати пошуку
01/21/2019

Музей пивоваріння у Львові під заступництвом Гамбринуса

Львів – місто, яке славиться не лише в Україні, а й далеко за її межами завдяки неймовірній кількості цікавих і гарних музеїв. Але якщо досить часто вони можуть набриднути своєю монотонністю і спогляданням експонатів, захованих за скло, то цей музей-пивоварню можна назвати найоригінальнішим. Більш того – тут дозволяють продегустувати найсмачніший продукт, який виробляється в цьому місті – справжнє Львівське пиво. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо екскурсанту вже виповнилося 18 років.

Історія музею пивоваріння в докладних цифрах

 • 2005 рік.
  У цей час був утворений Музей пивоваріння, який згодом стали називати Львіварнею. Саме в тому році місто святкувало 290-річчя з часу створення першої броварні. У його напівпідвальному приміщенні і перебувають виставкові зали з експонатами.
 • 600 квадратних метрів.
  Це площа, на якій розміщені всі виставкові зали музею. Вони запрошують гостей міста побачити чарівний світ, де верховенство належить воді, хмелю і солоду. Ці важливі складові стародавнього рецепта пінного напою набувають тут воістину символічного значення. Вода позначає кров пива, хміль – його душу, а солод – тілесну оболонку.
 • 6 залів.
  Все, що працівники музею хочуть продемонструвати відвідувачам, становить великі колекції стародавніх пивних пляшок, старовинного обладнання, старих пивних кухлів і багатьох інших експонатів.
 • 10 літрів.
  Саме стільки вміщає в себе найцікавіший експонат музею – келих акціонера пивоварні Роберта Дамса.
 • 18 років.
  Стільки років має бути відвідувачеві, який бажає отримати бонус при відвідуванні музею у вигляді дегустації Львівського пива.
 • 10 хвилин.
  Таку кількість часу йде захоплюючий документальний фільм, що входить до програми відвідування музею, який розповідає історію виникнення заводу.

Відвідуючи цю Львіварню, кожен зможе відкрити для себе невичерпні глибини світу чудесного хмільного напою. Пізнати всі таїнства його народження, історію появи, дізнатися традиції пивоваріння, а також відчути непередаваний смак дозволять численні експонати музею.

Розміщується він на території пивоварного заводу за адресою: вул. Клепарівська, 18. Музей працює щодня до 18.00, крім вівторка. Потрапити туди можна через прохідну заводу обов’язково в присутності екскурсовода, адже самостійні прогулянки там заборонені.

Зали історії пива і звичаїв пивоваріння містять експонати, що розповідають про походження пива. Відвідувачі побачать гравюри старого Львова з зображенням броварні, макет і план-схему заводу та навіть елемент трубопроводу з дерева, який знайшли під час відновлення старого приміщення. Безліч старовинних легенд, які свідчать про те, наскільки шанованою ця професія була в усі часи, розкажуть відвідувачам екскурсоводи. Тому цілком закономірно, що і виробники пива, і його справжні цінителі вибрали собі в ролі ангела-хранителя Гамбринуса – казкового фламандського персонажа.

Також дуже цікавим фактом є те, що статут пивоварного цеху, заснований в 1425 році, існує і понині.

Варто відзначити, що одна з грандіозних і найцікавіших експозицій присвячена ченцям, які заснували завод з виготовлення пива. Всі процеси приготування напою можна побачити тут на власні очі. Їх «здійснюють» воскові персонажі ченців, які вражають своєю реалістичністю настільки, що відвідувачі не відразу розуміють, що перед ними знаходяться ляльки, а не звичайні люди. Сутінки приміщення привносять в цю застиглу картину незабутній елемент таємничості.

Цікаве приміщення зі зразками техніки оригінальної колекцією різнокаліберних дубових бочок, призначених для зберігання напою – від найменших і до величезних, що поміщають в себе тонну продукту. Також відвідувачі мають можливість побачити інструментальний набір, за допомогою якого бондарі вручну майстрували ці ємності. Від якості їх роботи в повній мірі залежали смак, збереження і перевезення хмільного напою.

Зал пивной культуры демонстрирует товары предприятий Львова, позволяющие улучшить культуру потребления пива. Здесь находятся пивные кружки, декоративные подставки под них, раритетные пивные этикетки разных времен. А коллекция разных приспособлений для закупоривания бутылок, включая сложные механизмы с пружинами, привлекает к себе неизменный интерес практически всех посетителей.

Один з останніх залів – дегустаційний, налаштовує на душевну бесіду за кухлем пива. Його стильне оформлення відразу привертає до себе увагу оригінальними предметами інтер’єру, створеними з бочок з-під пива, які побували у вжитку. У залі є барна стійка зі старовинним краном для пива, а плакати з рекламою, що залишилися з польських часів, доповнюють особливу атмосферу закладу.

Тут же, в цьому приміщенні, кожен бажаючий може придбати для себе або знайомих цікавий сувенір на згадку про відвідини чудового музею.

Категорія: Без категорії
Поділитися

Відповісти